Composite Calendar

September 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
2
3
4
5
vs Felician
4:00 PM

vs Saint Anselm
7:00 PM
6
vs Nyack
4:00 PM
7
at Trinity Invitational

at Trinity Invitational

vs Wesley
12:00 PM

vs Post
@ Dobbs Ferry, N.Y. (Mercy College)
2:00 PM

at Mercy
4:00 PM

vs Bentley
5:00 PM
8
at Saint Rose Fall Invite

vs FPU Fall Invitational

at Queens (N.Y.)
11:00 AM

at Adelphi
12:00 PM

vs Wilmington (Del.)
@ Queens, N.Y. (Queens (N.Y.) College)
12:00 PM

vs Bridgeport
4:00 PM
9
at Saint Rose Fall Invite

vs FPU Fall Invitational
10
vs Assumption
4:00 PM
11
at New Haven
3:00 PM
12
at Mercy
4:00 PM

vs Westminster (Utah)
7:00 PM
13
vs ITA East Region Championships
@ Flushing, N.Y. (hosted by Adelphi Univ. and Queens College)
TBA

vs ITA East Region Championships
@ Flushing, N.Y. (hosted by Adelphi Univ. and Queens College)
TBA

vs Holy Family
@ Newark, Del. (Wilmington Univ.)
3:00 PM

vs Philadelphia Univ.
@ Newark, Del. (Wilmington Univ.)
7:00 PM
14
at Le Moyne Invitational

at UNE Invitational

at UNE Invitational

vs ITA East Region Championships
@ Flushing, N.Y. (hosted by Adelphi Univ. and Queens College)
TBA

vs ITA East Region Championships
@ Flushing, N.Y. (hosted by Adelphi Univ. and Queens College)
TBA

vs Georgian Court University
@ Wilmington, Del. (Wilmington Univ.)
12:00 PM

vs Curry College
12:00 PM

at Wilmington (Del.)
4:00 PM

at New Haven
4:00 PM

vs Southern Connecticut State
7:00 PM
15
at Le Moyne Invitational

vs ITA East Region Championships
@ Flushing, N.Y. (hosted by Adelphi Univ. and Queens College)
TBA

vs ITA East Region Championships
@ Flushing, N.Y. (hosted by Adelphi Univ. and Queens College)
TBA

at New Haven
12:00 PM
16
vs ITA East Region Championships
@ Flushing, N.Y. (hosted by Adelphi Univ. and Queens College)
TBA

vs ITA East Region Championships
@ Flushing, N.Y. (hosted by Adelphi Univ. and Queens College)
TBA
17
vs Le Moyne
2:30 PM

at Queens (N.Y.)
4:00 PM
18
at Stonehill
4:00 PM
19
vs Rhode Island College
5:30 PM
20
21
at UMass Dartmouth Invitational

at UMass Dartmouth Invitational

at Pace
TBA

vs Roberts Wesleyan
11:00 AM

vs Stonehill
12:00 PM

vs Bentley
3:00 PM


at Southern New Hampshire
7:00 PM
22
vs FPU Fall Invitational

vs Emerson Invitational
@ Boston (hosted by Emerson College)
TBA
23
vs FPU Fall Invitational

at Penmen Fall Invitational
24
at Penmen Fall Invitational

at Saint Michael's
7:00 PM

vs Southern New Hampshire
7:00 PM
25
at Eastern Nazarene
3:30 PM

at Bentley
6:00 PM
26
27
at Assumption
7:00 PM
28
vs Bruce Kirsh Cross Country Cup

vs Bruce Kirsh Cross Country Cup

at Southern New Hampshire
1:00 PM

vs Saint Anselm
1:00 PM

vs Molloy
1:00 PM

vs Saint Rose
4:00 PM
29
at American International
TBA

at New Hampshire
2:00 PM
30
at Penmen Fall Invitational

vs Bridgeport
7:00 PM
1
at Penmen Fall Invitational

at Saint Michael's
3:00 PM

at Le Moyne
4:00 PM

vs St. Thomas Aquinas
4:00 PM
2
at Saint Rose
6:00 PM
3
4
at Babson
9:30 AM

vs Connecticut Col.
@ Babson Park, Mass. (Babson College)
2:00 PM

at Assumption
4:00 PM
5
vs Bentley
12:00 PM

at Southern Connecticut State
12:00 PM

vs Assumption
4:00 PM

vs Bridgeport
5:00 PM

vs Bentley
7:00 PM